Pogoda Aktualności

Tropical Storm Karen wędrówki w kierunku Puerto Rico i Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych

Karen po raz kolejny zintensyfikować do tropikalnej burzy, która będzie przepłukać Puerto Rico i Wysp Dziewiczych wtorek, powodując ewentualne powodzie i mudslides.

Oczekuje się, że przejdzie „w pobliżu lub ponad ” Portoryko we wtorek, National Hurricane Center powiedział.

Ciężki deszcz i tropikalnych burzy-Force wiatry oczekuje, CNN meteorolog Michael Guy powiedział.

„To może wystarczyć do sprowadzenia drzew, a infrastruktura dla władzy jest nadal słaba po Marii, więc Przewiduję przerwy w dostawie prądu,” powiedział Guy. „Silne prądy RIP będą również zagrożeniem dla najbliższych kilku dni. (Wtorek) dla południowych wybrzeży Wysp i północnych wybrzeży przez czwartek.

Jak burza trekked w kierunku ziemi wcześnie wtorek, około 110 mil na południe od San Juan, zapakowane 40 mph maksymalne wiatry trwały, NHC powiedział. Centrum burzy przejdzie „w pobliżu lub ponad ” Portoryko i Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych we wtorek, zanim będzie kontynuowane nad zachodnim Atlantyku, centrum powiedział.

Karen zrzucić do 4 cali deszczu na wyspach z niektórych odizolowanych obszarach coraz do 8 cali, NHC powiedział. I nawet jako środek burzy oddala się, opady deszczu i zagrożenia powodziowe będą kontynuowane przez środy, to powiedział.

Portoryko gubernator Wanda Vázquez Garced tweeted poniedziałek, że zamówienie zamrożenia ceny zostały wydane na wyspie i zawarte gazu, oleju napędowego i innych podstawowych produktów.

„Podkreślamy obywatelom, aby przygotować ostrożnie i ocenić, czy muszą iść do schronienia, ” powiedziała.

Departament Edukacji Puerto Rico powiedział w poniedziałek był również „podjęcie niezbędnych środków ” w celu zagwarantowania bezpieczeństwa podczas burzy. Garced ogłosił, że zawiesza zajęcia i pracy dla pracowników rządowych we wtorek, prasowa wiadomość dla działu powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *